Trung Nguyen Coffee – nejznámější výrobce vietnamské kávy

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Co připravujete pro návstěvníky festivalu?
Ochutnávky několika druhů tradiční Vietnamské kávy, včetně unikátní „Civet Style Coffee“, tedy kávy připravované podobným procesem jakým vniká cibetková káva.

Co vás inspirovalo k tomu přenést tuhle značku kávy do České Republiky?
Do Vietnamu vozíme již mnoho let klienty v rámci incentivní turistiky a většina bývá nadšená mimo jiné právě z unikátní kávy. Pokud jsme si ji chtěli pořídit v ČR byla jediná možnost v Sapě, nicméně ve velmi omezeném sortimentu. Po dlouhých jednáních s nejvýznamnějším producentem kávy – Trung Nguyen Coffee uzavřeli dohodu o distribuci v ČR a EU.

Jak byste shrnul Trung Nguyen Coffee jednou větou?
Jedinečná a unikátní, stejně jako celá Vietnamská gastronomie

Z jakých kávových odrůd je Trung Nguyen Coffee vyroben?
Vietnam je druhým největším producentem kávy na světe a v oblasti Central Highlands se daří pěstovat kvalitní kvu odrůd Arabica, Robusta, Excelsa, Catimor. Naše kávy jsou buď jednodruhové, nebo jsou tvořeny zajímavými blendy odrůd

Co vás přilákalo k AsianFestu?
Z našeho pohledu skvělá akce, která podpoří rostoucí povědomí o asijské gastonomii, pro nás výborná příležitost jak nabídnout naši kávu široké veřejnosti která se o asijskou gastronomi zajímá, nebo ji právě objevuje

Jaká je vaše nejoblíbenější asijský pokrm?
Vietnamské Pho, Korejská forma BBQ

Jaké je vaše nejoblíbenější místo v Asii a proč?
Saigon-Ho Chi Minh City. Živá, pulsujícíí metropole s úžasnou přátelskou atmosférou, nekonečnou paletou gastronomických zážitků, centrum zábavy a výchozí bod pro další zážitky a cesty po JV Asii.

Kdybyste musela jíst jeden pokrm po zbytek vašeho života, co by to bylo?
Pho Bo z restaurace Pho Quinh v Saigonu

Prohlédněte si profil Trung Nguyen Coffee zde!

Zpět