SaSaZu – Experience Asia

interier1

Co připravujete pro návstěvníky festivalu?
Samozřejmě samé dobroty. SaSaZu ale není jen restaurace, je to ucelený zážitek s autentickou atmosférou, a i to chceme návštěvníkům Asian Festu nabídnout.

Co vás inspirovalo a jak jste se dostal k realizaci SaSaZu?
Inspirací jsou především roky cestování napříč celou Asií, různorodé chutě, mnoho vůní i okouzlující kultura a tradice. Přesně to v Praze před sedmi roky, když se SaSaZu otvíralo, chybělo. Důvod našeho rozhodnutí byl tedy jednoduchý – přivést kousek Asie přímo do těchto míst.

Má slovo „sasazu“ nějaký význam?
Název SaSaZu je odvozený od slova „SAZU“, což znamená bambusový list.

Koncept SaSaZu je velice zajímavý a unikátní, kde jinde můžou zákazníci získat tento zážitek  a máte v plánu realizovat nové projekty v blízké budoucnosti?
V minulosti již proběhlo mnoho akcí, stejně tak i do budoucna máme v plánu různé projekty, kde si hosté mohou vychutnat naše nezapomenutelná jídla a okusit jedinečnou atmosféru. Jedná se především o pop-up projekty, gastronomické festivaly či catering (kitchen out), který naše restaurace taktéž zajišťuje. Nyní nás čeká otevření našeho velkého projektu – nové pobočky restaurace SaSaZu v centru Bratislavy na Slovensku.

Jak byste shrnul Sasazu jednou větou?
Experience Asia.

Co vás přilákalo k AsianFestu?
Líbí se mi zaměření festivalu jen na asijskou kuchyni, snaha přinést kulturu Asie přímo do Prahy. Realizační tým složený z mladých lidí má navíc neskutečnou energii a mnoho zajímavých nápadů.

Jaká je vaše nejoblíbenější asijský pokrm?
Není jednoduché zvolit pouze jeden pokrm či konkrétní oblast, ze které jídlo pochází. Asijská kuchyně je všeobecně opravdu velmi různorodá, plná nepřeberného množství vynikajících ingrediencí a pro mě především srdeční záležitostí. Tradiční pokrmy mi připomínají dětství, na druhou stranu mě baví vytvářet nová a nová jídla, a když vidím, že hostům naší restaurace chutnají, jsem nadmíru spokojen.

Jaké je vaše nejoblíbenější místo v Asii a proč?
Má odpověď bude asi podobná, jako s těmi jídly. Asie je obrovský kontinent, kde máte nespočet možností a najdete zde mnoho protikladů. V jedné části se setkáte s chudobou, jinde s luxusem, někde si zamilujete ruch velkoměsta, pak si budete užívat naprostý klid. Všechno má jednodušše své kouzlo.

Kdybyste musel jíst jeden pokrm po zbytek vašeho života, co by to bylo?
Tolik barev, vůní, chutí, které najdete v každém pokrmu… Není škoda jíst jen jedno jídlo po zbytek života?

Na AsianFestu u Ko Pha Ngan pláže bude také SaSaZu bar, na jaké nápoje se můžou návštěvníci těšit?
Nejen pokrmy, ale i nápoje na našem baru se budou odvíjet o typické asijské pestrosti. Návštěvníci budou moci ochutnat naše netradiční fresh džusy, originální míchané nápoje nebo třeba kolekci asijských piv.

-Andy Tan, Executive Head Chef

Prohlédněte si profil SaSaZu zde!

Zpět