Rozhovor s Kyungjin Park, kulturní koordinátorka Česko-korejské Společnosti

ČESKO-KOREJSKÁ SPOLEČNOST cz (průhl.)

Co připravujete pro návštěvníky festivalu, jak se Česko-korejská společnost zapojí?
Česko-korejská společnost připravuje pro návštěvníky krátkou přehlídku korejských krojů a na svém stánku bude představovat svou činnost a nové projekty.

Kdy a za jakým účelem byla založena Česko-korejská společnost?
Česko-korejská společnost je nevládní nezisková organizace, která letos oslaví již 26. výročí svého vzniku. Základem jejího založení byly přátelské vztahy mezi Koreou a Českou republikou, které panovaly i před rokem 1989, a snaha propojit tyto dvě země i na jiné úrovni než pouze politické. Navázání kontaktů a budování oboustranně přátelského vztahu a porozumění je mezi zeměmi s tak odlišnou historií a kulturou velmi důležité.

Jak byste shrnula Česko-korejskou společnost jednou větou?
Let’s connect Korea and Czech republic! – Pojďme propojit Koreu a Českou republiku!

Co Vás přilákalo k AsianFestu?
Asianfest nás přilákal možností představit návštěvníkům něco málo z korejské kultury, což je dlouhodobě naším cílem. Doufáme, že si návštěvníci na festivalu vychutnají nejen kulinářský, ale i kulturní zážitek, který bohatá asijská kultura nabízí.

Jaká je Vaše nejoblíbenější asijská kuchyňe?
Já osobně preferuji lehká a jemná jídla. Jídlo vyživuje naše tělo, a jelikož pochází z přírody, tak se způsob stravování odráží na našem okolí. Naše tělo pak těží zejména z dobrého a kvalitního jídla. Proto podporuji takový způsob stravování, který nedrancuje naši zem a respektuje ji. Z tohoto pohledu se mi zdá filozofie korejské kuchyně ideální a její koncept se snažím následovat.

Jaké je Vaše nejoblíbenější místo v Asii a proč?
To je složitá otázka, nedokáži vybrat jedno jediné. Určitě bych ale vybrala takové místo, kde se cítím doma a můžu si tam vychutnat své oblíbené jídlo se svými blízkými.

Kdybyste musela jíst jeden pokrm po zbytek vašeho života, co by to bylo?
Vybrala bych Dwen Jang Cci Ge (polévka ze zkvašené sójové pasty), která je jednou z mých oblíbených jídel.

– Kyungjin Park
Kulturní koordinátorka ČKS

Zpět