Zajímá vás kdo za tím vším stojí? Interview s Jirkou!

706270_4730860756651_1253627834_o (1)

Co tě inspirovalo k vytvoření konceptu AsianFestu?
AsianFest má pro mě zastupovat symbol nového konceptu festivalu, který letos zažije v České republice premiéru. Snažil jsem se přenést atmosféru dobrodružství, které návštěvníky přenese na Dálný východ, který je od nás tak vzdálen, a mnozí z nás ho ještě nenavštívili. AsianFest umožní zažít tu pravou Asii.

Čím se AsianFest liší od ostatních festivalových konceptů v Praze?
AsianFest přináší propojení více aspektů zábavy. Kombinujeme gastronomické a kulturní segmenty z několika zemí, které jsou reprezentovány na našem festivalu. Snažíme se, aby jste s každým vaším krokem měli možnost pocítit charakteristickou atmosférou typických asijských míst.

Návštěvníci budou mít možnost ochutnat autentické jídlo, které na festivalu budou reprezentovat zástupci předních pražských restaurací. Celý festival bude obohacen pestrým kulturním programem, který přinese jedinečnou tradici přímo k vám.

Proč Asie?
Asie je pro mě velmi atraktivní destinace, která skrývá velké kulturní a gastronomické bohatství. Rozhodl jsem se, že stojí za to, aby lidé kterým tento kontinent není dostupný, měli možnost zažít tuto atmosféru na vlastní kůži!

Jak bys popsal food scénu v Praze?
Food scéna v Praze je velmi kvalitní. Lidé si “Food Eventy” velmi užívají a rádi na ně chodí. Určitě bych řekl, že lidé se o jídlo zajímají čím dál tím víc a pro nás je momentálně ideální čas přijít s konceptem AsianFestu.

Jaké jsou výhody a nevýhody při organizovaní festivalu v Praze?
Výhodou určitě je, že se dá najít tým skvělých lidí, kteří sdílí stejnou myšlenku a nadchnou se pro daný projekt. Mít dobrý kolektiv je velmi důležitým aspektem celé naší akce. Mezi nevýhody bych zařadil určitá rizika, která jsou spojena s každou akcí, kde je vetší počet návštěvníků ať už to jsou bezpečnostní nebo technická rizika. Každopádně si myslím, že pokud máte nápad realizovat festival, dá se to zvládnout!

Co můžeme očekávat od AsianFestu?
Shrnul bych to do dvou slov: něco jiného!

Máš do budoucna naplánované organizovat i jiné Food události?
Již teď máme plány na další festival, který by měl být stejně kvalitní, ale jinak tématicky orientovaný. Avšak to jsou otázky směrované do budoucna. Rozhodně bude určitě záležet na úspěšnosti AsianFestu.

Co je pro tebe nejvíce naplňující a nejoblíbenější část organizovaní AsianFestu?
Pokud už jste se trochu seznámili s festivalem, určitě jste si všimli, že je festival rozdělen do šesti festivalových čtvrtí, neboli do takzvaných malých “světů”. Plánování a realizace těchto světů je pro mě nejvíce zábavná část, protože můžu projevit svoji kreativitu a dopřát zákazníkům pravý nádech Asie. Máte se na co těšit!

Na které kuchyně se nejvíc těšíš?
Osobně mám nejradši thajskou kuchyni. Tato kombinace chutí je prostě božská! Velmi se tedy těším na thajské speciality a především s kombinací se Singhou.

Zpět